віталік бутерін

Віталік Бутерін: біткоін може поступитися першістю Ethereum

Головна криптовалюта потребує вдосконалення технологічної бази для поліпшення енергоефективності. Саме так вважає співзасновник найбільшого за капіталізацією альткоіна Ethereum Віталік Бутерін. В інтерв’ю CNN він припустив, що біткойн може поступитися першістю найбільшому за капіталізацією альткоіну. Також розробник нагадав про швидкий перехід Ethereum на консенсус Proof-of-Stake (PoS), який знизить споживання електроенергії та комісії за транзакції в мережі.

Раніше за низьку енергоефективність і неекологічність біткоін критикував генеральний директор Tesla Ілон Маск. З цієї ж причини його компанія тимчасово відмовилася від продажу електромобілів за криптовалюту. Також Маск назвав божевільним рівень споживання електроенергії біткоіном.

Нагадаємо, що перехід Ethereum на консенсус Proof-of-Stake відбудеться в рамках поновлення блокчейна до версії 2.0. Суть PoS полягає в тому, що працездатність мережі забезпечують власники цифрових монет, а не майнери, тому алгоритм не вимагає великих обчислювальних потужностей. За обслуговування мережі власники токенов отримують винагороду. Цей процес називається стекінг.

One thought on “Віталік Бутерін: біткоін може поступитися першістю Ethereum

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.