криптовалюта uniswap

Криптовалюта Uniswap (UNI): інвестиційна перспектива

Uniswap – це популярний протокол децентралізованої торгівлі, відомий своєю роллю в полегшенні автоматичної торгівлі токенами децентралізованих фінансів (DeFi). Uniswap це приклад автоматичного маркетмейкера (AMM). Він був запущений в листопаді 2018 року, але набув популярності в 2020 завдяки феномену DeFi і пов’язаного з ним сплеску торгівлі токенами.

Uniswap прагне робити торгівлю токенами автоматизованої і повністю відкритою для всіх, при цьому підвищуючи ефективність трейдингу в порівнянні з традиційними біржами. Uniswap підвищує ефективність, вирішуючи проблеми ліквідності за допомогою автоматизованих рішень і уникаючи проблем, які звалилися на перші децентралізовані біржі.

У вересні 2020 року Uniswap пішла ще далі, створивши токен управління, UNI, і нагородивши їм старожилів протоколу. Це додало як потенціалу прибутковості, так і можливість користувачам впливати на майбутнє платформи – важливий і привабливий аспект децентралізованих організацій.

Хто створив Uniswap?

Uniswap виник як план, щоб познайомити широку аудиторію з AMM на Ethereum. Творцем платформи є розробник Ethereum Хайден Адамс (Hayden Adams). Адамс працював в різних проектах в процесі доопрацювання Uniswap. На його працю безпосередньо вплинув творець Ethereum Віталій Бутерін. Бутерін навіть придумав назву протоколу: спочатку він був відомий як Unipeg. Адамс також говорив, що до створення платформи Uniswap його підштовхнув пост в блозі Бутеріна. Ідея зосередитися на Ethereum з’явилася після того, як в 2017 друг переконав його зайнятися дослідженням і почати розбиратися в протоколі.

Що особливого в Uniswap?

Uniswap існує, щоб створювати ліквідність і цінність для сфери DeFi та торгівлі. Протокол функціонує з використанням формули для автоматичного обміну: X * Y = K. Він став одним з основних діючих в даний час автоматичних маркетмейкеров. Хайден Адамс каже про себе як про винахідника конкретної реалізації формули на Uniswap.

Uniswap – це не просто децентралізована біржа; вона намагається вирішити проблеми з ліквідністю, з якими стикаються такі платформи, як EtherDelta. Автоматизуючи процес маркет-мейкінгу, протокол стимулює активність, обмежуючи ризик і скорочуючи витрати для всіх сторін. Цей механізм також усуває вимоги до ідентифікації користувачів. Технічно будь-хто може створити пул ліквідності для будь-якої пари токенів.

Згідно Uniswap, токен управління (UNI) був створений для того, щоб «офіційно закріпити що Uniswap належить користувачам і є самодостатньою інфраструктурою, що продовжує ретельно захищати її непорушні і автономні якості».

Скільки монет Uniswap (UNI) знаходиться в обігу?

Загальний обсяг UNI, токена управління Uniswap, становить 1 мільярд одиниць. Вони стануть доступні протягом чотирьох років. Після цього Uniswap введе «постійний рівень інфляції» в 2% для підтримки мережі.

Зараз токени розподілені наступним чином: 60% належить членам спільноти Uniswap, тобто користувачам, 21,51% – членам команди, 17,8% інвесторам і 0,69% радникам. Останні три розподіли відбуватимуться відповідно до чотирирічного графіка переходу прав.

З частки, виділеної на передачу користувачам, 15% можуть отримати тільки ті, хто користувався Uniswap до 1 вересня 2020 року. Сюди входять навіть користувачі, які відправили транзакції, які не підтвердилися. Вони мають право на 400 UNI.

Безпека мережі Uniswap

Uniswap – це децентралізований протокол для торгівлі, а UNI – це токен внутрішнього управління. UNI – це токен стандарту ERC-20, а значить потребує Ethereum для роботи. ERC-20 просто визначає набір правил для токенів, а також заходи безпеки, в основному пов’язані з потужністю мережі Ethereum. Наприклад, перевантаження може призвести до збільшення вартості газу, необхідного для виконання транзакцій, що призведе до затримок і аномально високих комісій, що вплине на всіх учасників. Крім того, смарт-контракти можуть призводити до проблем з безпекою, які в свою чергу можуть призвести до втрати коштів трейдерами DeFi. Фактично за короткий термін служби DeFi хакерам вже вдалося вкрасти мільйони доларів.

Де купити Uniswap (UNI)?

Керуючий токен UNI від Uniswap доступний на основних біржах в торгових парах з іншими криптовалюта, стейблкоінами, фіатними валютами. До них відносяться Binance, OKEx і Coinbase Pro, а також, звичайно, і сам протокол Uniswap.

One thought on “Криптовалюта Uniswap (UNI): інвестиційна перспектива

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.