що таке криптовалюта трон trx

Криптовалюта Tron (TRX): особливості та перспективи

TRON (TRX) був заснований в 2017 році Джастіном Саном через сінгапурську некомерційну організацію під назвою Tron Foundation. Tron Foundation провели в 2017 році первинне розміщення монет (ICO), створивши 100 мільярдів TRX, і отримавши 70 мільйонів доларів.

Що таке TRON?

Протокол TRON – це ціла архітектура операційної системи, заснованої блокчейн технології, яка дозволить розробникам створювати смарт-контракти та децентралізовані додатки (DApps), вільно публікувати, володіти і зберігати дані та інший контент. За словами TRON Foundation, екосистема мережі заточена на надання колосальних масштабованості і надійності, що дозволяють обробляти транзакції з високою швидкістю за допомогою високопродуктивних обчислень.

Спочатку TRON був створений як токен на основі Ethereum, але в 2018 році перейшов у власну мережу. Тримачі токенов ERC20 TRX обміняли їх на цифрову валюту TRX в мережі TRON, а потім токени на основі Ethereum були знищені.

Засновник TRON Джастін Сан відомий своєю активністю в соціальних мережах. Він також є CEO BitTorrent і придбав Steem в 2020 році.

Як майнити TRON?

TRON заснований на алгоритмі консенсусу Delegated proof-of-stake (DPoS), і цим сильно відрізняється від proof-of-work алгоритму Bitcoin. Склад з 27 «суперпредставників», що змінюється,  валідує транзакцію в блокчейні. Вони обираються кожні шість годин, блоки створюються в блокчейн кожні три секунди, а суперпредставники отримують 32 TRX в якості винагороди за блок. Можна приєднатися до блокчейну TRON, запустивши вузол-свідок witness node (пропонуючи блоки і голосуючи за рішеннями протоколу), повний вузол full node (широкомовні транзакції і блоки) або вузол Solidity node (синхронізує блоки з повних вузлів, надає API).

Користувачі можуть брати участь в управлінні мережі TRON, але для цього потрібно заморозити токени TRX на своєму акаунті і отримати взамін рівне число «Tron Power» які є одиницею голосу.

Чи замінить TRON ETHEREUM?

За останні 5 років світ криптовалюта неодноразово чув про масу нових монет, іменованих себе, як “вбивця ефіру”. Такі монети з’являються із завидною регулярністю, але також швидко зникають з поля зору.

Більшість з них зникло під час “крипто-зими” в 2018-2019 роках. Однак, спроби змістити ефір з почесного другого місця за капіталізацією не вщухають.

Нині, Bitcoin і блокчейн технології докорінно змінили парадигму ведення бізнесу – розрахунки в крипті істотно економлять час і нерви. Щоб заплатити іноземному партнеру за товар або послугу більше не потрібно тижнями оббивати пороги банку, надавати документи і сподіватися, що банк не заблокує платіж. Транзакції в крипті здійснюються практично миттєво, не вимагають посередника, тому і набирають популярність. При цьому, найпоширенішими для розрахунків монетами є біткоіни і ефіріум.

Як показує практика, такий попит призводить до збільшення навантаження на мережу, збільшення часу обробки транзакцій і відповідно розміру мережевих коміссій. Наприклад, в піки навантаження на мережу вже нікого не здивуєш майнерскими комісіями в розмірі $ 20-40, а в самі “веселі” моменти на початку 2021 комісія в мережі USDT ERC-20 досягала $ 140. При цьому, якщо відправляти транзакції з низькими комісіями, то їх можна очікувати і кілька днів.

В таких умовах мікротранзакції в біткоіні і ефіріумі стають далеко невигідними: щоб відправити кому-то $ 30 в крипті, людині доводиться платити $ 20 комісії. Що в такому випадку говорити про торгівлю на Ethereum DEX (децентралізованих біржах), адже там комісії можуть становити більше ніж обсяг торгової операції. Математика не сходиться.

Чому Tron?

Насправді альтернативою Ethereum могли б стати і інші монети, той же Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Stellar і т.п. Однак, жодна з цих монет не має тієї інфраструктури, яку має Ethereum – смарт-контракти, DEX, DeFi. Що стосується Tron, то на сьогодні це єдина монета, яка має схожу інфраструктуру сервісів і при цьому працює на технології POS, до якої ETH тільки прагне перейти.

Мережа Трон функціонує також на власному блокчейні, є надійною, легко масштабується, характеризується високою швидкістю обробки транзакцій і при цьому низькими мережевими комісіями. Комісія мережі в Tron становить всього 0,1 TRX для відправки монет і всього 2 TRX для передачі токенів. До того ж в мережі ефіру ці комісії в десятки разів вище в доларовому еквіваленті.

Кількість користувачів TRX останнім часом зростає в геометричній прогресії і не тільки через дешеві комісій. Точно так, як і на базі Ethereum, на базі Tron можна створювати кастомні токени, розгортати смарт-контракти. Добові обсяги торгів на децентралізованої біржі JustSwap вже перевищують $ 30 млн в день і продовжують зростати. Теж саме стосується і пулів ліквідності, а також обсяг ринку DeFi на Tron.

Відмінною рисою, яка все більше привертає користувачів, це можливість стейкінга Tron, яка може давати від 5 до 20 відсотків річних в монеті. При цьому процес відбувається без участі користувача (тобто пасивно) та без ризику втрати монет, бо монети TRX блокуються на адресі гаманця користувача самою мережею Tron. Розблокувати і використовувати монети можна в будь-який момент.

Спекулятивний інтерес до TRX

Перед тим як інвестувати в Tron, озвучені вище моменти необхідно вивчити більш детально. Однак, якщо звернути увагу на графік монети, то можна побачити, що зараз відбувається накопичення із зростанням обсягу торгів, ціна при цьому знаходиться біля нижньої межі цінового діапазону.

З огляду на постійне розширення інфраструктури Tron і вартість активу на даний момент, перспектива росту вельми вірогідна. Це, звичайно, не заклик до дії або інвестиційну раду, але взявши до уваги зростання ефіру з ~ 80 $ до 2000 $ на протязі року, якщо вибирати монету для інвестування, то Tron виглядає явно перспективнішою.

Відзначимо, що для довгострокового зберігання Tron надійніше використовувати тільки некастодіальні гаманці, де доступ до засобів є виключно у користувача. Деякі дозволяють купувати, продавати TRX з банківської карти або обмінювати на інші монети відразу всередині програми, що безумовно спрощує весь процес управління активами.

Як придбати TRON?

Придбати TRX можна на будь-який криптовалютній біржі, що підтримує цей токен. Наприклад, ви можете купити криптовалюту Трон за гривні на українській біржі Kuna.

One thought on “Криптовалюта Tron (TRX): особливості та перспективи

  1. Чує моє серце, що треба зробити закупівлю цього койну. Хто що думає з цього приводу?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.