криптовалюта солана solana SOL

Криптовалюта Solana (SOL): особливості та перспективи

Solana – це функціональний проект з відкритим вихідним кодом, який спирається на вільний характер блокчейн технологій для створення децентралізованих фінансових (DeFi) рішень. Ідея та первісна робота над проектом почалися в 2017 році. Solana був офіційно запущений в березні 2020 року організацією Solana Foundation зі штаб-квартирою в Женеві, Швейцарія.

Протокол Solana призначений для полегшення створення децентралізованих додатків (DApp). Він націлений на поліпшення масштабованості за рахунок введення консенсусу доказу історії (PoH) в поєднанні з основним консенсусом доказу частки володіння (PoS).

Завдяки інноваційній гібридній моделі консенсусу, Solana викликає інтерес як у дрібних трейдерів, так і в інституційних інвесторів. У центрі уваги Solana Foundation – зробити децентралізовані фінанси доступним в ширшому масштабі.

Хто створив Solana?

Анатолій Яковенко – особа проекту Solana. Його професійна кар’єра почалася в Qualcomm, де він швидко піднявся по кар’єрних сходах і в 2015 році став старшим менеджером по інженерії. Пізніше його професійний шлях змінився, і Яковенко перейшов на посаду програміста в Dropbox.

У 2017 році Яковенко почав роботу над проектом, який згодом втілився в життя як Solana. Він об’єднався зі своїм колегою по Qualcomm Грегом Фіцджеральдом (Greg Fitzgerald), і вони заснували проект під назвою Solana Labs. Із залученням ще кількох колишніх колег Qualcomm в процесі, протокол Solana і токен SOL були оприлюднені в 2020 році.

Що особливого у Solana?

Одним з важливих нововведень, які пропонує Solana, став консенсус по доведенню історії (proof-of-history, PoH), розроблений Анатолієм Яковенко. Ця концепція забезпечує більшу масштабованість протоколу, що, в свою чергу, підвищує зручність використання.

Solana відома в сфері криптовалют завдяки неймовірно короткому часу обробки, яке пропонує блокчейн. Гібридний протокол Solana дозволяє значно скоротити час перевірки як для транзакцій, так і для виконання смарт-контрактів. Блискавична швидкість обробки Solana також викликала великий інституційний інтерес.

Протокол Solana призначений для обслуговування так само як дрібних користувачів, так і корпоративних клієнтів. Одне з головних запевнень Solana клієнтам полягає в тому, що підвищення зборів і комісій не планується. Протокол розроблений з фокусом на мінімізацію транзакційних витрат, але при цьому готовий гарантувати масштабованість і швидку обробку.

Довіра до багаторічного професійного досвіду творців, Анатолія Яковенко і Грега Фіцджеральда, що Solana займає 13-е місце в рейтингу CoinMarketCap станом на червень 2021 року.

Скільки монет Solana (SOL) знаходиться в обігу?

Фонд Solana оголосив, що буде випущено 489 мільйонів токенов SOL. На даний момент близько 260 мільйонів вже вийшли на ринок.

Розподіл токенов SOL виглядає наступним чином: 16,23% були продані на етапі посівних інвестицій, 12,92% токенов були виділені на продаж, 12,79% монет SOL були розподілені між членами команди і 10,46% токенов були передані до Фонду Solana. Решта вже випущена для публічних і приватних продажів або ще не випущені на ринок.

Як захищена мережа Solana?

Solana покладається на унікальне поєднання механізмів консенсусу з доказом історії (PoH) і доказом частки володіння (PoS). Доказ історії – основний компонент протоколу Solana, оскільки він відповідає за більшу частину обробки транзакцій. PoH записує успішні операції і час, що минув між ними, тим самим забезпечуючи бездовірчий характер роботи блокчейна.

Консенсус Proof-of-Stake (PoS) використовується як інструмент моніторингу для процесів PoH, і він перевіряє кожну послідовність блоків, створених ним. Комбінація двох механізмів консенсусу робить Solana унікальним явищем в блокчейн індустрії.

Де купити Solana (SOL)?

Токени SOL можна придбати на більшості бірж. Один з варіантів це Binance, так як на ньому за станом на лютий 2021 року найвищий обсяг торгів у парі SOL / USDT складає 8 947 213 доларів. Далі йде OKEx з об’ємом торгів 6 180,82 доларів. Також Solana можна купити на Bilaxy і Huobi Global. Звичайно, важливо відзначити, що інвестування в криптовалюту пов’язане з ризиком, як і будь-яка інша інвестиція.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.