що таке біткойн
FAQ

Що таке біткойн і як він функціонує

Після сильного падіння курс провідної світової криптовалюта знову зростає і щотижня встановлює нові рекорди. А як взагалі працює біткоіни? Давайте дізнаємося нижче, що таке біткойн.

Що таке біткойн

Біткойн – це найпопулярніша в світі криптовалюта. Вона не має купюр, її неможливо помацати, так як вона повністю заснована на криптографічних методах. Її найважливіший принцип – повна децентралізація, у неї немає центрального адміністратора, вона не підкоряється фінансовим регуляторам і банкам. Цим біткойн радикально відрізняється від будь-якої платіжної одиниці в світі.

Хто створив біткойн?

Вперше про біткоіни заговорили після того, як в жовтні 2008 року анонімний розробник (або група розробників) під ім’ям Сатоши Накамото опублікував файл з описом протоколу і принципу роботи платіжної системи. У січні 2009 року були згенеровані перші в світі 50 біткоіни.

Як отримати біткоіни?

Отримати біткоіни можна кількома шляхами. Найпростіший – купити криптовалюту на одній з інтернет-платформ за звичайні гроші, наприклад, євро. Можна прийняти біткоіни в оплату своїх послуг або товарів. Нарешті, можна навчитися процедурі майнінгу і отримувати за це біткоіни. Найпростіший на мій погляд спосіб купити біткойн в Україні – це зареєструватися на біржі kuna.io.

Чи потрібен гаманець для зберігання BTC?

Криптовалюта зберігаються в електронних гаманцях. Точніше кажучи, там зберігаються електронні ключі, які є доказом правомочності приналежності біткоінів їх власнику. Гаманці можуть розташовуватися на комп’ютерах, смартфонах, на USB-стіках, в хмарних сховищах і так далі. Головне – надійність зберігання, так як з втратою ключів відбувається і втрата біткоіни.

Також ви можете зберігати біткоіни в акаунті біржі. При застосуванні двофакторної аутентифікації це достатньо надійний спосіб зберігання монет. 

3 thoughts on “Що таке біткойн і як він функціонує

  1. Згоден в вами. Купувати бійткойна на Куні дуже зручно. Можна одразу конвертувати гривні в біток чи іншу крипту. Комісія, наскількі я пам’ятаю – лише 1.5% при поповненні гаманця. Торгова комісія взагалі якась смішна.

  2. Дуже дякую за статтю українською. Взагалі то не так багато кріптоблогів рідною мовою. Ще раз велике спасибі!

  3. Біток точно буде рости все літо. Тож треба купляти. Головне – вчасно скинути перед другою хвилею криптозими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.