xrp ріппл криптовалюта

Криптовалюта Ripple (XRP): особливості та перспективи

Ріппл (ripple) – криптовалюта, що працює на власному протоколі і одночасно є цілою платіжною системою, яка використовується в тому числі фінансовими організаціями. Спочатку система Ripple була задумана для обміну активами, а валюта XRP з’явилася як засіб такого обміну. У 2005 році була випущена перша версія системи, а через 6 років було вирішено створити децентралізовану мережу з високою швидкістю роботи і відсутністю процесу майнінгу. У 2013 році була створена компанія Ripple Labs. До 2016 року Ripple отримала більше $ 55 млн. інвестицій. У 2017-му укладаються угоди з Національним банком Абу-Дабі, найбільшими банками Японії, Тайваню, Кореї, Китаю, британським Santander, а також Royal Bank of Canada і Bank of America. Валюта XRP входить у ТОП-10 найпопулярніших криптовалюта з капіталізацією понад $ 50 млрд. 

У криптовалюти Ripple є деякі особливості, які представлені нижче.

Відсутність майнінгу

Емісія всіх 100 млрд. монет або «токенов» була проведена заздалегідь. Монети називаються XRP і їх можна тільки купити. Спочатку було випущено 100 млрд монет, і з них тільки 39 млрд. були продані користувачам, інші залишилися всередині компанії. 55 млрд. токенів були заморожені за допомогою «розумних» контрактів. Щомісяця закінчується один з контрактів і вивільняється 1 млрд. монет. Кожна монета XRP ділиться на мільйон частин, які називають краплями. З кожною транзакцією в Ripple з мережі видаляється якась кількість XRP. Тому з часом вартість кожного “ріплі” збільшується. При цьому у Ripple є якась подоба майнінгу, але винагороду користувач одержує не за розрахунки самої мережі, а за участь в наукових проектах корпорації.

Технологія

Ripple працює на платіжних шлюзах. Шлюз (gateway) – це будь-яка людина або організація, яка дає користувачам можливість вкладати гроші і реальні активи і брати токени з басейну ліквідності Ripple. Шлюз приймає валютні депозити від користувачів і видає залишки на розподілений реєстр Ripple.

Бізнес модель

Ripple створювався як альтернативна платіжна система і спочатку призначений для роботи з найбільшими фінансовими інститутами. Ripple дозволяє користувачам або підприємствам проводити міжвалютний транзакції за 3-5 хвилин. Усі облікові записи є криптографічно безпечними і перевіреними алгоритмічно. Платежі можуть бути дозволені тільки власником рахунку і обробляються автоматично без посередників. Ripple миттєво перевіряє баланс і облікові записи для передачі платежів і відправляє повідомлення про оплату протягом декількох секунд. Платежі є незворотними, XRP не може бути заморожений або захоплений.

Висока швидкість і низька комісія

Час підтвердження транзакції Ріппл становить 4 секунди. За кожну операцію в системі Ripple користувач платить 0,00001 XRP. Комісія введена в першу чергу для захисту мережі від спаму транзакціями.

Низька вартість

Вартість 1 XRP не піднімається вище 1 USD. За рахунок низької вартості Ripple має високу волатильність і потенціал для зростання капіталізації.

Ripple можна купити в обмінниках і на біржових майданчиках, таких як Yobit, BITFLIP, EXMO, ALFACASHIER, X-PAY. Для зберігання Ripple його творці радять використовувати офіційну платформу Gatehub, яка дозволяє не тільки зберігати токени, а й відправляти їх, а також обмінювати на іншу криптовалюта.

Також ви можете купити XRP за гривні на українській криптовалютній біржі Kuna за посиланням.

2 thoughts on “Криптовалюта Ripple (XRP): особливості та перспективи

  1. Ріппл це реально крута валюта, яка буде заміщувати собою традиційні форми проведення банківських операцій. Вкладаймося, товариство!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.