Ріппл (ripple) – криптовалюта, що працює на власному протоколі і одночасно є цілою платіжною системою, яка використовується в тому числі фінансовими організаціями. Спочатку система Ripple була задумана для обміну активами, а валюта XRP з’явилася як засіб такого обміну. У 2005 році була випущена перша версія системи, а через 6 років було вирішено створити децентралізовану мережу з високою швидкістю роботи і відсутністю процесу майнінгу. У 2013 році була створена компанія Ripple Labs. До 2016 року Ripple отримала більше $ 55 млн. інвестицій. У 2017-му укладаються угоди з Національним банком Абу-Дабі, найбільшими банками Японії, Тайваню, Кореї, Китаю, британським Santander, а також Royal Bank of Canada і Bank of America. Валюта XRP входить у ТОП-10 найпопулярніших криптовалюта з капіталізацією понад $ 50 млрд.
У криптовалюти Ripple є деякі особливості, які представлені нижче.
Відсутність майнінгу
Емісія всіх 100 млрд. монет або «токенов» була проведена заздалегідь. Монети називаються XRP і їх можна тільки купити. Спочатку було випущено 100 млрд монет, і з них тільки 39 млрд. були продані користувачам, інші залишилися всередині компанії. 55 млрд. токенів були заморожені за допомогою «розумних» контрактів. Щомісяця закінчується один з контрактів і вивільняється 1 млрд. монет. Кожна монета XRP ділиться на мільйон частин, які називають краплями. З кожною транзакцією в Ripple з мережі видаляється якась кількість XRP. Тому з часом вартість кожного “ріплі” збільшується. При цьому у Ripple є якась подоба майнінгу, але винагороду користувач одержує не за розрахунки самої мережі, а за участь в наукових проектах корпорації.
Технологія
Ripple працює на платіжних шлюзах. Шлюз (gateway) – це будь-яка людина або організація, яка дає користувачам можливість вкладати гроші і реальні активи і брати токени з басейну ліквідності Ripple. Шлюз приймає валютні депозити від користувачів і видає залишки на розподілений реєстр Ripple.
Бізнес модель
Ripple створювався як альтернативна платіжна система і спочатку призначений для роботи з найбільшими фінансовими інститутами. Ripple дозволяє користувачам або підприємствам проводити міжвалютний транзакції за 3-5 хвилин. Усі облікові записи є криптографічно безпечними і перевіреними алгоритмічно. Платежі можуть бути дозволені тільки власником рахунку і обробляються автоматично без посередників. Ripple миттєво перевіряє баланс і облікові записи для передачі платежів і відправляє повідомлення про оплату протягом декількох секунд. Платежі є незворотними, XRP не може бути заморожений або захоплений.
Висока швидкість і низька комісія
Час підтвердження транзакції Ріппл становить 4 секунди. За кожну операцію в системі Ripple користувач платить 0,00001 XRP. Комісія введена в першу чергу для захисту мережі від спаму транзакціями.
Низька вартість
Вартість 1 XRP не піднімається вище 1 USD. За рахунок низької вартості Ripple має високу волатильність і потенціал для зростання капіталізації.
Ripple можна купити в обмінниках і на біржових майданчиках, таких як Yobit, BITFLIP, EXMO, ALFACASHIER, X-PAY. Для зберігання Ripple його творці радять використовувати офіційну платформу Gatehub, яка дозволяє не тільки зберігати токени, а й відправляти їх, а також обмінювати на іншу криптовалюта.
Також ви можете купити XRP за гривні на українській криптовалютній біржі Kuna за посиланням.
Сам теж купую на куна.іо. Зарахування гривень відбувається миттєво. Раджу.
Ріппл це реально крута валюта, яка буде заміщувати собою традиційні форми проведення банківських операцій. Вкладаймося, товариство!