Менш ніж за рік (з серпня 2020 року) токен Polkadot виріс в ціні на 1238%. При цьому токен поширюється не звичайною блокчейн мережею, а мультіплатформою, головною метою якої є об’єднання окремих блокчейнів в загальну децентралізовану мережу Web3.
Polkadot об’єднує всі блокчейни між собою
В першу чергу Polkadot – це не криптовалюта, а мультіплатформа для об’єднання всіх нині існуючих блокчейнів в єдину глобальну екосистему. Місія Polkadot – створити на основі окремих блокчейнів повністю нову мережу Веб3, обмін інформацією в якій буде повністю децентралізований.
Polkadot створює платформу, всередині якої можуть створюватися нові блокчейни і до якої можуть бути підключені вже існуючі блокчейни. У цій системі можуть бути запущені перехресні реєстри і перехресні обчислення. Також вона дозволить блокчейн-системам швидко і безпечно обробляти і пересилати дані, уникаючи при цьому загальносистемних оновлень або хардфорків. При цьому Polkadot може передавати дані як через загальнодоступні, які не потребують дозволу блокчейни, так і через приватні блокчейни об’єднуючи їх між собою. Це дозволяє створювати додатки, які отримують дозволені дані з приватного ланцюжка блоків і використовують їх в загальнодоступному ланцюжку блоків. Наприклад, приватний дозволений ланцюжок академічних записів школи може відправити підтвердження смарт-контракту для перевірки наукового ступеня в публічному ланцюжку.
З 2017 року в мережі Polkadot використовується своя власна однойменна криптовалюта з позначенням DOT. Як наголошується на сайті Polkadot, токен DOT служить трьом різним цілям:
- Управління. Тримачі токенів повністю контролюють протокол. Всі привілеї, які на інших платформах є винятковими для майнерів, будуть надані учасникам Relay Chain (власникам DOT), включаючи управління винятковими подіями, такими як оновлення та виправлення протоколу.
- Функціональність. Теорія ігор спонукає власників токенів поводитися чесно. Цей механізм винагороджує хороших учасників, в той час як погані учасники втрачають свою частку в мережі. Це гарантує безпеку мережі.
- Підключення. Нові парачейни додаються жетонами зв’язування. Застарілі або даремні парачейни видаляються шляхом видалення пов’язаних токенів.
Всього Polkadot випустив 10 млн токенів. Але після початку торгівлі токен виріс у номінальній кількості в 100 разів. Таким чином 10 млн початкових токенів перетворилися в 1 млрд, який і використовується зараз в мережі. Деномінація не вплинула на ринкову капіталізацію Polkadot, так як нові монети коштували близько 1/100 старих, але зробили токен більш зручним у використанні.
Як зазначає BitcoinWiki, на відміну від інших криптовалют, мережа Polkadot не озвучувала ніякої інформації про ліміти випуску токенів. Таким чином DOT не захищений від інфляції в разі випуску нових токенів.
Інвестиції і вартість криптовалюта
Зараз токен DOT коштує близько $16 за монету. Біржами для торгівлі в даний час є Binance, Huobi Global, HBTC, OKEx і Binance.KR. З моменту запуску в 2017 році Polkadot тричі залучав фінансування шляхом випуску нових монет. У 2017 році проект залучив $145 млн, в червні 2019 року Web3 Foundation продала ще 500 000 DOT (сума не повідомляється), а в 2020 році Polkadot провела приватний токенсейл, зібравши $43,6 млн.