p2p кредитування в Україні

Як вибрати платформу P2P-кредитування для інвестування

Вибір відповідного майданчика для інвестування в кредити може бути не менш важливим завданням, ніж власне здійснення інвестицій. Звичайно, легко піддатися спокусі почати роботу на платформі, що пропонує кредити з найвищою прибутковістю, проте розумніше все ж провести всебічну оцінку платформи як вашого потенційного ділового партнера, з яким вам, можливо, доведеться пройти через вогонь і воду.

Проявіть обережність і задайте собі питання, ніби ви починаєте з ким-небудь новий бізнес: чи можу я довіряти цій компанії? Чи відповідає вона галузевим стандартам? Чи є позитивні відгуки? Публікації в ЗМІ про закриття p2p-майданчиків ясно показують, наскільки важливо осмислено підійти до вибору платформи для інвестування. Якщо платформа зникне, вам доведеться проходити тривалу і складну процедуру повернення своїх грошей, вдаючись до послуг сторонніх компаній, так що доцільно попередньо про все дізнатись.

За якими критеріями вибирати платформу P2P-кредитування? У цій статті ми розкриємо основні аспекти, які слід враховувати, перш ніж піддавати ризику свої гроші.

1. Розмір P2P-платформи

Хороша відправна точка для оцінки надійності краудлендінгової платформи – вивчення масштабу і тривалості діяльності компанії. Найімовірніше, що майданчики з найбільшим числом інвесторів і профінансованих позик вже успішно протестовані іншими інвесторами. Деякі нові платформи можуть залучати вас привабливими процентними ставками, однак відсутність значного послужного списку вказує і на більш високий ризик того, що компанія згорне свою діяльність або працює нелегально

2. Чи проводиться перевірка позичальників і компаній, перш ніж вони будуть допущені на платформу

Коли ви працюєте на платформі, що пропонує безліч різноманітних інвестиційних можливостей, може бути не очевидно, наскільки законна діяльність тієї чи іншої компанії, що розміщує кредити або проекти на цій платформі. Вивчіть, як відбувається оцінка платоспроможності позичальників, і вибирайте майданчик з налагодженими механізмами оцінки кредитних ризиків. Надійні платформи повинні здійснювати попередній відбір по ряду критеріїв, так що наявність рейтингу або керівництва по визначенню рівня ризику свідчить про те, що такі перевірки мають місце. Аналогічним чином, якщо ви інвестуєте в бізнес-кредит, переконайтеся в тому, що на платформі досить інформації про компанії і сам проект для прийняття виваженого інвестиційного рішення.

3. Прозорість

Щоб переконатися, що краудлендінговий майданчик дійсно є тим, за що себе видає, пошукайте в Інтернеті докази його існування. Будь-яка платформа, яка веде повноцінну комерційну діяльність, має штат співробітників, що виконують різні функції – від маркетингу до вирішення правових питань, так що наявність у відкритому доступі даних про керівництво і співробітників компанії на її сайті або в соціальних мережах, таких як LinkedIn, вказує на те , що компанії нема чого приховувати. Ще одним фактором, що говорить на користь платформи, є надання відомостей про самого позичальника, які інвестор може врахувати, перш ніж вкладати свої гроші. Це можуть бути статистичні дані кредитної організації, профіль позичальника – юридичної або фізичної особи, причина взяття позики і т.д. Важливо зібрати інформацію про кредитні компанії, які розміщують позики на платформі. Якщо платформа сама безпосередньо надає кредити позичальникам, не соромтеся запитати, як вони це роблять.

4. Результати минулої діяльності

Важливо не те, скільки часу ви присвячуєте якій-небудь справі, а те, наскільки ефективно ви цей час витрачаєте. З точки зору інвестиційної привабливості це означає, що, навіть якщо краудлендінгова платформа, за її власною заявою, працює на ринку довше за своїх конкурентів, слід звернути увагу на те, яких успіхів досягли її користувачі. Наприклад, скільки клієнтів отримали прибуток на свої інвестиції і який їх розмір? Вивчіть в Інтернеті відгуки інвесторів – якщо вони не досягли високих результатів, це може бути ознакою того, що фінансові партнери майданчика не піддаються ретельній перевірці.

5. Служба підтримки

Звичайно, визначальну роль при виборі платформи для інвестування в кредити, швидше за все, будуть грати простота використання в цілому або надійність сайту і фінансові результати. Однак у випадках, коли щось йде не так або у вас виникають питання, приємно знати, що обраний вами P2P-майданчик відводить важливе місце службі підтримки, і подвійно приємно, якщо ця підтримка надається вашою рідною мовою.

6. Механізми захисту

Навіть якщо ви абсолютно впевнені в тому, що вибрали найбільш надійну платформу P2P-кредитування, до інвестицій необхідно підходити вдумливо. В якості додаткового рівня захисту деякі майданчики пропонують гарантію зворотного вибору, створюють резервні фонди, організовують вторинний ринок, на якому при необхідності можна продати інвестиції достроково.

7. Доступність

При інвестуванні в кредити існує вимога мінімальної суми інвестицій. Зрештою, краудлендінг – це покупка частки. При цьому вхідний поріг не повинен бути настільки високим, що тільки мільйонери можуть собі це дозволити. Одна з переваг розподілу коштів між безліччю невеликих інвестицій – це можливість диверсифікувати портфель, включивши в нього різні продукти, замість того щоб складати всі яйця в один кошик, роблячи великі ставки. На деяких платформах взаємного кредитування ви зможете інвестувати, маючи в запасі всього 10 євро, або придбати інвестицію на вторинному ринку ще за нижчою ціною, а також вкладати кошти в різних валютах. Інвесторам з невеликим досвідом знадобляться різні функції автоматизації інвестицій.

8. Можливості диверсифікації

Кредити та бізнес-проекти, в які ви можете інвестувати, всі різні – немає жодного, схожого на інший. На діючій платформі будуть доступні для інвестування різні види кредитів і в цілому кількість позик і проектів буде великим. Серйозні краудлендінгові майданчики пропонують масу можливостей для створення збалансованого добре диверсифікованого портфеля. Це означає, що при наявності можливості інвестувати в різні види кредитів або в різних галузях економіки, в позики з різними термінами погашення і різними рівнями ризику ви зможете знайти свій баланс ризиків і прибутковості. На багатьох платформах навіть представлена ​​можливість вкладати кошти в кредити, що видаються в різних країнах і різних валютах, – досвідчені інвестори можуть скористатися нею для балансування ризиків між країнами.

9. Відсутність прихованих комісій

Ви можете бути найщасливішим інвестором в світі, проте було б вкрай прикро втратити частину з таким трудом зароблених грошей через комісії, яких можна було б уникнути. Перш ніж зареєструватися на платформі, уважно ознайомтеся з інформацією, надрукованою дрібним шрифтом, і дізнайтеся, крім іншого, які комісії стягуються за здійснення інвестицій, внесення і виведення коштів.

10. Чи проводиться перевірка інвесторів

Нарешті, переконливим показником законності платформи буде те, що в ході реєстрації вас просять підтвердити свій обліковий запис будь-яким документом, відзначити галочкою пункт про захист персональних даних і погодитися з правилами і умовами використання платформи. Звичайно, вам доведеться витратити якийсь час на те, щоб уважно прочитати всі договори і угоди, перш ніж натискати кнопку «погодитися» або «інвестувати», щоб виключити наявність застережень, що ставлять під загрозу ваші інвестиції. Варто відзначити, що, хоча додаткові перевірки проти незаконних дій, таких як відмивання грошей, можуть здатися інвесторам чимось зайвим і нав’язливим, насправді це хороший знак чесної роботи платформи.

За матеріалами: mintos.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.