neo криптовалюта

Що таке криптовалюта NEO: плюси та мінуси

NEO – це платформа з простими мовами програмування, яка розроблена для додатків і проектів з первинного розміщення токенов. В майданчик інвестували Alibaba і Microsoft, а користувачі сумніваються в її децентралізованності.

Що таке криптовалюта NEO

У вересні 2014 р програміст Віталік Бутерін заснував платформу Ethereum. На ній вперше з’явилася технологія смарт-контрактів, а також зручна система для проведення проектів з первинного розміщення токенов. Блокчейн одночасно підраховує суму зібраних коштів, перевіряє і підтверджує транзакції, а також поширює нові монети серед інвесторів. На основі цього майданчика згодом з’явилася велика кількість різних проектів, які пропонують ті ж функції, при цьому виправляючи деякі проблеми ефіріума, роблячи системи для певних сфер діяльності.

Один з найстаріших майданчиків на основі блокчейна ефіріум – NEO. Він з’явився чотири роки тому, і за цей час на цій платформі відбулася велика кількість проектів з первинного розміщення токенов. При цьому у НЕО є кілька важливих відмінностей від мережі ефіріума.

У 2014 р в Шанхаї підприємець Так Хунфей організував блокчейн-компанію OnChain і запустив проект AntShares. Усередині нової системи розробили криптовалюту з аналогічною назвою. Основним завданням компанії її директор і засновник назвав створення нової фінансової системи, яка зможе об’єднати реальну і віртуальну економіку.

Для того, щоб втілити ідею в реальність, була обрана технологія смарт-контрактів, а криптовалюта ANS використовувалася всередині мережі для оплати угод. У Китаї ця розробка за два роки завоювала популярність, і місцеві ЗМІ прозвали AntShares «китайським ефіріумом». В цей же час розробники вирішили провести повний ребрендинг. Вони написали нову технічну документацію, змінили сайт і оновили блокчейн-вузли, після чого провели ICO для того, щоб запустити оновлену і удосконалену систему.

У вересні 2016 року з’явилася нова платформа NEO, яка була запущена в серпні 2017 року. Її творці заявили, що майданчик може перевершити Ethereum за багатьма параметрами. У OnChain відзначили, що основна мета компанії – створити нову модель економічних відносин між людьми, а не просто випустити черговий токен.

Цю модель вони назвали «Розумною економікою» і виділили в ній три головних складових: 

  • платформу для смарт-контрактів;
  • криптовалюту;
  • цифрову ідентифікацію. 

Розробники відзначили, що завдяки новій системі можна оцифровувати і обмінювати різні активи, наприклад нерухомість, автомобілі, золото і так далі. Для цього необхідно пов’язати реальні активи з цифровими за допомогою цифрової ідентифікації, після чого укласти відповідний смарт-контракт.

Чим NEO відрізняється від Ethereum?

У платформи NEO і однойменної криптовалюта є кілька рис, які серйозно відрізняють її від мережі Ethereum та інших майданчиків для проведення проектів з первинного розміщення монет. Серед них:

  • Емісія альткойна обмежена 100 млн монет, а на даний момент видобуто 65 мільйонів. Протягом одного року може бути випущено не більше 15 млн монет. Це зроблено для того, щоб стримувати інфляцію.
  • Платформа включає в себе відразу два різних токена – NEO та GAS. Останній використовується для підтримки мережі – він допомагає проводити транзакції. GAS розподіляється між усіма власниками NEO щомісяця. Його можна отримати на офіційному гаманці NEO або на біржах. Кількість монет безпосередньо залежить від часу володіння альткойном.
  • Можна отримати криптовалюту NEO, якщо зберігати її в своєму гаманці. За зберігання користувачі отримують так звані дивіденди у вигляді токенів GAS. За 100 монет річний дохід складе приблизно 10%. Розрахувати кількість прибутку можна на сайті neotogas.com. Монета використовується в мережі для того, щоб оплачувати комісії за транзакції.
  • Платформа NEO підтримує популярні мови програмування, такі як Java, F #, C #, Kotlin, VB.Net, Microsoft.net, Go і Python. Мережа Ethereum, наприклад, підтримує виключно складну мову Solidity.

Недоліки криптовалюти NEO 

Криптовалюта NEO знаходиться на 21 місці в списку найбільших цифрових грошей за капіталізацією, а на її платформі проводиться велика кількість ICO. Однак у системи є кілька серйозних недоліків.

По-перше, користувачі сумніваються в децентралізованості системи, так як всі вузли блокчейна належать компанії OnChain. Програмний код платформи можна переглядати, але при цьому неможливо якось на нього вплинути.

По-друге, експерти видання Trustnodes написали, що White Paper проекту «нагадує чернетку Вікіпедії», який наповнений базовими визначеннями блокчейну і описами концепцій смарт-контрактів. Фахівці відзначили, що з цього документу неможливо зрозуміти, як саме працюють механізми в системі NEO.

В одному з постів, який був опублікований на «сабреддіте» NEO, користувачі повідомили, що система має високий ступінь централізації. Більшість коментаторів погодилися з цим твердженням, проте припустили, що в майбутньому блокчейн все ж буде децентралізовано.

«NEO, в своєму нинішньому форматі не існує в якості публічного блокчейна. Це приватний блокчейн, власником і оператором якого є компанія OnChain», – повідомлялося в пості, який був вилучений модераторами гілки.

Крім того, неможливо займатися майнінгом криптовалюти НЕО. Єдиний спосіб, при якому користувачі можуть отримувати монети NEO, – купувати.

Незважаючи на недоліки системи, більшість інвесторів сходяться на думці, що це дуже перспективна криптовалюта, яка може значно зрости в ціні. Платформа NEO використовує технологію смарт-контрактів, в якій експерти бачать майбутнє всього блокчейна.

Ітог 

У січні 2018 р рейтингове агентство присвоїло криптовалюта NEO рейтинг «A-». Наразі це перша монета, яка отримала настільки високу оцінку. Ethereum, наприклад, отримав «B», а біткоіни тільки «C +». Фахівці організації назвали платформу «найбільш просунутою системою з меншими спекулятивними ризиками».

One thought on “Що таке криптовалюта NEO: плюси та мінуси

  1. Китайский эфир. С точки зрения децентрализации, конечно, есть вопросы. Но вот в плане инвестиционного потенциала данная монета очень даже.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.