догікойн

Що таке Dogecoin: жарт чи реальний альткой

Dogecoin (DOGE) народився з популярного інтернет-мема «doge», а на його логотипі зображено пса породи Сіба-іну. Цифрова валюта з відкритим вихідним кодом була створена в грудні 2013 року Біллі Маркусом з Портленда, штат Орегон, і Джексоном Палмером з Сіднея, Австралія, як форк Litecoin. Творці Dogecoin бачили її як забавну криптовалюту, яка буде більш приваблива за межами основної аудиторія біткойнов. Генеральний директор Tesla Ілон Маск опублікував кілька твітів про те, що Dogecoin – його улюблена криптовалюта.

Як майнити Dogecoin?

Dogecoin відрізняється в плані майнінгу від proof-of-work протоколу Bitcoin. В першу чергу завдяки успадкованому від Litecoin алгоритму Scrypt. Цей альткойн також може похвалитися часом генерації блоку в 1 хвилину і відсутністю стелі на загальну кількість блоків, а значить і токенов Dogecoin, які можна намайнити.

Майнити Dogecoin можна поодинці або приєднавшись до майнінговому пулу. Це можна робити на будь-якому процесорі або відеокарті, на Windows, Mac або Linux. У 2014 року процеси майнінгу Litecoin і Dogecoin були об’єднані, і тепер їх можна майніти одночасно.

Для чого можна використовувати Dogecoin?

Dogecoin в основному використовувався в якості системи «чайових» на Reddit і Twitter для винагороди за створення або поширення якісного контенту. Можна заробити чайові Dogecoin наприклад активно беручи участь в співтоваристві, яке використовує цифрову валюту, або навіть отримати Dogecoin просто так. Сайт Dogecoin Faucet займається безкоштовною роздачею невеликих обсягів Dogecoin новим користувачам, щоб ті могли ознайомитися з валютою і почати взаємодіяти зі спільнотами Догікойн.

Криптовалюта DOGE: реальність та перспективи

Незважаючи на первинний задум, нова криптовалюта втілилася і почала підростати в ціні. У грудні 2020 року курс Dogecoin становив $ 0,00025 за монету, а місяцем пізніше – вже $ 0,0023: зростання в 10 разів всього за місяць. Згодом зростання сповільнилося, а криптовалюта стала такою ж волатильною, як і інші: то швидке зростання, то довге падіння. І тим не менше, капіталізація жартівливого проекту довгий час становила близько $ 400 млн. На момент написання цієї статті капіталізація DOGE становить більш ніж 46 мільярдів доларів, а одна монета коштує $0.3591.  

Перший серйозний стрибок вартості криптовалюта стався разом з усім ринком: на початку 2018 року одну монета Dogecoin коштувала $ 0,0183, відкинувши ще один нуль. З моменту заснування криптовалюта подорожчала більш ніж на 7000%, торгувалася на всіх популярних біржах і стабільно входила в список найпопулярніших криптовалют.

А далі все вийшло, здавалося б, з під контролю. Учасники кількох спільнот на Reddit почали говорити про те, що Dogecoin – максимально недооцінена криптовалюта і її вартість необхідно підняти. Бажано – до $ 1. Кріптоінвестори взялися масово скуповувати крипту, щоб підвищити її курс, а також просили не скидати її в разі волатильності. Глобальна мета спільнот на Reddit – зробити Dogecoin третьої за капіталізацією криптовалютою в світі, після біткойну і ефіру.

Як придбати Dogecoin?

Купити або продати Dogecoin можна на будь-якій криптобіржі, що підтримує цю валюту. Зберігати його також можна на біржі або в Doge гаманці і залишати їм чайові на Reddit або в інших онлайн-ком’юніті. 

3 thoughts on “Що таке Dogecoin: жарт чи реальний альткой

  1. Крім того, що догікойн є найулюбленішою монетою Ілона Маска, більш нічого про неї сказати не можу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.