криптовалюта cardano ada перспективи для інвесторів

Криптовалюта Cardano (ADA): перспективи для інвестицій

Cardano – блокчейн-платформа, створена компанією Input Output Hong Kong і одним із засновників Ethereum Чарльзом Хоскінсоном. Її монета ADA входить в десятку кращих криптовалют за ринковою капіталізацією. Cardano опікується сильне співтовариство, а її технологія перевершує багато аналогів. Чи зможе вона перевершити Ethereum? Спробуємо з’ясувати.

Що таке Cardano

ADA – це цифрова валюта платформи Cardano, названа на честь першої у світі програмістки Ади Лавлейс. Розробкою Cardano займається дослідна лабораторія IOHK (Input Output Hong Kong), яка прагне створити децентралізовану систему і вирішити проблеми глобальних фінансових систем.

Команда Cardano тісно співпрацює з науковим співтовариством, щоб рецензувати свої розробки і поширювати їх на прозорій основі. Cardano знаходиться під управлінням Cardano Foundation, EMURGO і IOHK.

ADA: монета або токен

Монета ADA – це криптовалюта, що використовується на платформі Cardano. Токени ADA дозволяють голосувати і робити ставки в екосистемі Cardano. Монету ADA можна поставити для винагород в таких кріптокошельках як Exodus і Daedalus. Після цього вона стає токеном ADA, який потім використовується для майнінгу ADA. За стекінг ADA користувач отримує винагороду.

Стейкінг – популярна практика серед власників альткойнів. Cardano прагне охопити PoS-частину блокчейну (Proof-of-stake – доказ частки володіння). І це призвело до появи платформи для розробки децентралізованих додатків (DApp – decentralized application) з мультиактивним реєстром і перевіряємими смарт-контрактами.

У березні компанія Graph Blockchain Inc. (CSE: GBLC) інвестувала в Cardano $ 300 тисяч. У той же час Cardano Foundation направила ADA на суму понад півмільярда доларів на благодійні ініціативи. Певний відсоток винагород за блоки буде перераховуватися організаціям, які займаються проблемами екології та охорони тварин.

Cardano VS. Ethereum

Як Ethereum і Polkadot, платформа Cardano підтримує смарт-контракти. Багато шанувальників Cardano впевнені: в кінцевому рахунку вона витіснить Ethereum завдяки високошвидкісній технології і транзакціям без комісії. Однак Ethereum поки зберігає популярність.

У минулому році вартість Ethereum помітно зросла, коли на валюту звернули увагу великі клієнти. NFT-маркетплейси також побудовані на Ethereum. Зростання їх популярності викликало ще більше підвищення вартості цієї валюти. Також Ethereum отримує прибуток від відомих проектів децентралізованого фінансування (DeFi), побудованих на її блокчейне.

Але Ethereum не позбавлена ​​недоліків: використовувати її дорого, а при транзакціях часто виникають затримки. Cardano прагне перевершити її за цими показниками завдяки легкості дизайну.

Нещодавно Cardano провела велике оновлення під назвою Mary, перетворивши її реєстр. Тепер вона може не тільки зберігати ADA в блокчейні, але й дозволяє створювати кілька токенов і обмінюватися ними.

Цілі Cardano

Засновник Ethereum Чарльз Хоскінсон, який займається розробкою Cardano, впевнений, що доступ до прозорого банківського обслуговування допоможе мільярдам людей підвищити рівень життя. Cardano створюється на основі DeFi і націлена на деякі з найбідніших регіонів світу. Хоскінсон вважає: якщо технологія буде працювати в цих місцях, це стане показником її успіху. Надалі це повинно призвести до її повсюдного впровадження.

Однак валюту неможливо використовувати без доступу до електрики і смартфона. Але для таких країн, як Ефіопія і Сенегал, Cardano все ж може принести відчутну користь. Тому співробітники компанії з цих африканських країн вже просувають цю ідею серед місцевих жителів.

Зростання ціни ADA

Вартість ADA виросла на 16% за місяць, а за рік – на 3557%. Є три основні причини такої популярності:

  • В середині березня кріптовалютная біржа Coinbase почала підтримувати Cardano (ADA);
  • Приблизно в той же час вона з’явилася в Bloomberg Terminal;
  • Ринкова капіталізація розміром більш ніж $ 38 млрд дає високу ліквідність, а інтерес інституційних інвесторів зростає.

З початку року Ethereum виріс на 115%, а ADA – на 517%.

Cardano використовує надійну блокчейн-систему з низькими комісіями і прагне забезпечити стійку екосистему. Завдяки цим принципам криптовалюта ADA, ймовірно, збереже свою популярність і зможе з легкістю конкурувати з Ethereum і Polkadot.

One thought on “Криптовалюта Cardano (ADA): перспективи для інвестицій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.